Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
LEGRAND UPS KEOR SP 1500
from
$28,950.00
Ex Tax: $28,950.00
- Stock: In Stock
- Brand: LEGRAND
- Model: 3414971232075
- Weight: 5.00
- SKU: 85412
- EAN: 3414971232075
- MPN: bc
Create unlimited custom product blocks and display them in accordions or tabs or open blocks. Each block can be assigned to all products at once or specific products according to advanced criteria.
Create unlimited custom product blocks and display them in accordions or tabs or open blocks. Each block can be assigned to all products at once or specific products according to advanced criteria.
$9,050.00
Ex Tax:$9,050.00
$83,700.00
Ex Tax:$83,700.00
$102,170.00
Ex Tax:$102,170.00
$351,960.00
Ex Tax:$351,960.00
$161,450.00
Ex Tax:$161,450.00
$138,280.00
Ex Tax:$138,280.00
$24,130.00
Ex Tax:$24,130.00
$51,880.00
Ex Tax:$51,880.00
$21,860.00
Ex Tax:$21,860.00
$103,830.00
Ex Tax:$103,830.00
$35,090.00
Ex Tax:$35,090.00
$12,080.00
Ex Tax:$12,080.00
$14,430.00
Ex Tax:$14,430.00
$11,600.00
Ex Tax:$11,600.00
$13,780.00
Ex Tax:$13,780.00
$21,760.00
Ex Tax:$21,760.00
LEGRAND UPS KEOR SP 1500
| Power - UPS - Design&Features | |
| UPS Technology | Line Interactive |
| Maximum Electrical Power Rating | 1500 VA |
| Nominal Output Voltage | 230 V |
| Voltage Phase | Single |
| Status Notification Method | LED |
| Power Features | Automatic Voltage Regulator Mute Button |
| Power - UPS - Output Characteristics | |
| Output Waveform | Simulated Sinewave |
| Maximum Output Voltage | 232 V |
| Minimum Output Voltage | 227 V |
| Maximum Output Frequency | 61 Hz |
| Minimum Output Frequency | 49 Hz |
| Output Power Connectors | |
| IEC-320 C13 | 2 |
| CEE 7/3 | 2 |
| USB Type A | 1 |
| Power - UPS - Input Characteristics | |
| Maximum Input Voltage | 290 V |
| Minimum Input Voltage | 170 V |
| Maximum Input Frequency | 65 Hz |
| Minimum Input Frequency | 45 Hz |
| Input Power Connectors Quantity | 1 |
| Input Power Connectors Type | IEC-320 C14 |
| Power - UPS - Battery | |
| Battery Location | internal |
| Battery Installed Quantity | 2 |
| Maximum Peak Current Capacity | 9000 mAh |
| Power - UPS - Interface Provided | |
| Management Port Connector Type | USB 4-pin |
| Power - UPS - Environment | |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 95 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Power - UPS - Miscellaneous | |
| External Color | White/Black |
| Mounting Capability | Stand Alone |
| Package Type | Box |
| Power - UPS - Dimensions&Weight | |
| Depth (mm) | 330 mm |
| Height (mm) | 138 mm |
| Width (mm) | 120 mm |
| Nominal Weight | 5 kg |
Builder in Product TAB
NEW! Since Journal 3.2, the much improved T.A.B (Tabs Accordion Blocks) system supports the page builder inside the tab content. Unlimited Blocks, Tabs or Accordions with any HTML content or the builder interface (supporting custom rows/columns/modules) can be assigned to any individual product or to certain groups of products, like entire categories, brands, products with specific options, attributes, price range, etc.
You can indicate any criteria via the advanced product assignment mechanism and only those products matching your criteria will display the modules.
Also, any module can be selectively activated per device (desktop/tablet/phone), customer login status and other criteria. Imagine the possibilities.